Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Patriotyczne rysowanie

Patriotyczne rysowanie

Aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości średzkie starostwo organizuje konkurs  plastyczny „Polska to My”.  Konkurs adresowany jest do mieszkańców powiatu w każdym wieku!
 
Konkurs poza uczczeniem Święta Niepodległości ma również rozwijać zainteresowania historią i tradycją, budować szacunek do dokonań minionych pokoleń a także promować talenty artystyczne.
 
Zgodnie z regulaminem konkursowa praca (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa lub  kolaż) musi: być płaska (będzie powielana!), mieć metryczkę, rozmiar A4 i trafić do starostwa do 14 maja br. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca podczas III Powiatowego Dnia Dziecka, który odbędzie się na terenie specjalnego ośrodka na Kajakach. Najciekawsze prace, a może nawet wszystkie, zostaną zaprezentowane na specjalnie zorganizowanej tam wystawie.  
 
– Ważna i motywująca do udziału w konkursie jest informacja, że najciekawszy projekt będziemy chcieli wykorzystać na materiałach promocyjnych, które planujemy wydać na listopadowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W tej chwili jeszcze rozważamy czy będą to torby, koszulki lub kubki – mówią pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs. Zachęcają też, aby w pracach starać się zawrzeć lokalne  motywy lub w inny sposób nawiązać do naszej wspólnoty.
 
Informację o konkursie otrzymały już wszystkie przedszkola i szkoły z terenu powiatu. Niemniej konkursowy rysunek może powstać też w domu, pod okiem opiekuna, a najlepiej podczas wspólnego rysownia. Rysunki rodziców też mogą brać udział w zabawie! Regulamin konkursu dopuszcza również grafikę komputerową. I może ktoś zdecyduje się na taką formę pracy.
 
Zapraszamy do udziału! Termin nadsyłania prac mija w poniedziałek 14 maja – decyduje data wpływu do starostwa.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin