Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Dla lepszej współpracy

Dla lepszej współpracy

28 listopada Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej zorganizował „Dzień dla Pracodawcy”.  Zaproszenie na spotkanie przyjęło 32 lokalnych pracodawców.
Uczestników przywitał starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz. – Cieszę się z tak licznego przybycia i chęci do współpracy oraz działania. Sam prowadziłem kiedyś działalność gospodarcza i wiem, że to stresujące i bardzo absorbujące zajęcie. Niemniej to przedsiębiorcy decydują o tym, że rozwijamy się jako powiat i jako państwo, za to należy się wam szacunek – podkreślał starosta. 
 
Spotkanie składało się z tematycznych bloków. Pracownicy PUP-u przedstawili aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, a także regulacje prawne odnośnie zatrudniania cudzoziemców. Następnie głos zabrali przedstawiciele zaproszonych instytucji  tj. ZUS-u, KRUS-u, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcja Pracy oraz Państwowej Straż Granicznej. Zasady szkolenia i dokształcania pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego omówiła przedstawicielka Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
 
– Wzmocnienie współpracy między urzędem pracy a pracodawcami odgrywa kluczową rolę dla rozwoju rynku pracy oraz przeciwdziałaniu bezrobociu. Stąd pomysł bezpośrednich spotkań, które pozwalają lepiej poznać się i skuteczniej rozwiązywać ewentualne problemy i trudności – podsumowała inicjatywę Halina Semegen, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin