Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: 1000 polubień strony powiatu

1000 polubień strony powiatu

4 lipca w starostwie świętowano zdobycie 1000 lajka przez fanpage powiatu. Specjalnie zmówiony tort pokroiły Małgorzata Podsiedlik (999 lajk) i Anna Siekierska (nr 1000!). Skorzystaliśmy z okazji i zadaliśmy dziewczynom kilka pytań.
Aniu, czy to była przypadkowa wizyta na naszej stronie, czy już wcześniej tam bywałaś?
Anna Siekierska: To nie była przypadkowa wizyta, bo wcześniej ktoś polubił wasz post i stwierdziłam, że też odwiedzę waszą stronę. W efekcie odwiedziłam, polajkowałam i zostałam jej tysięcznym fanem! Myśle, że teraz będę odwiedzać ją regularnie.
 
Które informacje mają największą szansę was zainteresować?
Małgorzata Podsiedlik: Najbardziej interesują mnie informacje związane z rozwojem powiatu, nowymi inwestycjami, podjętymi działaniami i jego sukcesami. Podobnie jest z gminnymi rzeczami.
Czy to wiąże się z Twoim zawodem?
MP: To nie wiąże się z moim zawodem, ale z tym, że interesuję się miejscem, w którym mieszkam i jego otoczeniem. Rzadziej sięgam po gazety, bo teraz łatwiejszy i szybszy jest dostęp do internetu. Jest to mniej skomplikowane niż szukanie i kupowanie gazet. Powiedziałbym, że moje zainteresowania wynikają z racji wieku…[śmiech].
 
Czy długo funkcjonujecie w fejsbukowej rzeczywistości?
AS: Od ośmiu lat, czyli od kiedy mogłam...  [śmiech]. To dość długo, ale tak aktywniej od kilku lat. Przez cztery lata prowadziłam fanpage swojej szkoły tj. Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej. Nie mogło być inaczej, bo jestem absolwentką technikum informatycznego tej szkoły… Odwiedzam też strony z humorem i ciekawostkami. Z lokalnymi informacjami również.
MP: Ja jestem na fb chyba od jego początku, bo już wtedy mogłam… [śmiech]. Najpierw były to takie skromne wizyty. Później już wiedziałam co mnie interesuje i gdzie tego szukać.  Pojawiały się kolejne strony, m.in. gminy i powiatu i tam też zaczęłam zaglądać. Fejsbuka najczęściej przeglądam późnym wieczorem, kiedy nie mam już żadnych obowiązków i rzeczy do zrobienia. To taka forma relaksu po męczącym dniu.
 
Czyli macie większe doświadczenie niż my, więc może macie już jakieś rady i wskazówki dla nas?
MP: Bardzo dobrze się ogląda zdjęcia. Dlatego powinny być przy każdym materiale. Można też dawać więcej zdjęć pracowników z ich codziennej pracy. Wtedy urzędnicy staną się bardziej dostępni, a urząd przyjazny. Może coś z humorem? Mieć dystans do siebie to fajna cecha.
AS: Tak, fajne zdjęcia mogą przyciągnąć młodzież. Niestety teraz więcej się ogląda niż czyta… Warto też zachęcać do udostępniania waszej strony i organizować więcej konkursów.
 
Czy po tak wspaniałym torcie i miłym spotkaniu będziecie jeszcze odwiedzać nasza stronę? Będą kolejne lajki?
AS: Będziemy na pewno.
MP: Teraz to pewnie stanie się naszym obowiązkiem… [śmiech]. Oczywiście, że będziemy. Postaramy się też poinformować znajomych  i zachęcić ich do odwiedzin…
 
Na taką właśnie odpowiedź liczyłam… Do zobaczenia na spotkaniu z okazji 5 tys. lajka. Jak myślicie kiedy to będzie?
MP: Już niedługo. Przed końcem roku, bo dzisiejszy tort był bardzo pyszny i musimy to powtórzyć. 
AS: Więcej udostępnień i szybko pojawi się 5 tysiecy. Damy radę…
 
Dziękuję za miłe spotkanie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin