Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Dobre wieści dla kierowców
07-03-2017

Dobre wieści dla kierowców

Już od dłuższego czasu drogi powiatowe są przedmiotem szczególnej troski ze strony władz Powiatu Średzkiego.  Nowy sprzęt, remonty nawierzchni, ścieżki rowerowe – wszystkie te działania powinny cieszyć użytkowników dróg.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: 1,5 mln zł dofinansowanie z RPO WD
13-03-2017

1,5 mln zł dofinansowanie z RPO WD

W piątek 3 marca starostowie oraz skarbnik powiatu podpisali, w siedzibie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, umowę o dofinansowanie projektu dotyczącego termomodernizacji i poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Stop przemocy
03-03-2017

Stop przemocy

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że Powiat Średzki otrzymał z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego dotację na realizację programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
Adresatami programu są osoby stosujące przemoc, w tym m.in. przemoc psychiczną i fizyczną w kontaktach interpersonalnych obecnych w systemie rodzinnym. Do programu będą przyjmowane w pierwszej kolejności:
 • osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary,
 • osoby, które w związku ze stosowaniem przemocy w rodzinie zostały przez sąd zobowiązane do uczestnictwa w programie,
 • osoby z pozytywnym wynikiem ukończenia terapii odwykowej,
 • osoby pozytywnie rokujące, kończące terapię odwykową,
 • osoby, które podjęły indywidualną decyzję uczestnictwa w programie ze względu na stosowanie różnych form przemocy wobec członków rodziny – ze szczególnym uwzględnieniem warsztatów dla rodziców i opiekunów stosujących przemoc wobec dzieci,
 • osoby objęte procedurą „Niebieskiej Karty”, kierowane do udziału w programie przez zespół interdyscyplinarny lub grupę roboczą.
Uczestnicy projektu w marcu będą spotykać się na indywidualnych wizytach. W kwietniu zaplanowano zajęcia grupowe. Więcej informacji odnośnie terminów oraz godzin spotkań udziela Specjalista Pracy Socjalnej - Joanna Komorowska tel. 71 396 89 65. Zachęcamy do kontaktu.
Ilustracja do informacji: Bieg w dowód pamięci
02-03-2017

Bieg w dowód pamięci

Około 150 osób wzięło udział w Biegu Pamięci „Wilczym Tropem” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Lutowa sesja rady powiatu
02-03-2017

Lutowa sesja rady powiatu

Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca odbyła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Strzelin zwycięzcą turnieju
02-03-2017

Strzelin zwycięzcą turnieju

Trzeci raz z rzędu Powiat Strzeliński został zwycięzcą Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Impreza odbyła się 25 stycznia w Środzie Śląskiej, a patronował jej marszałek województwa Cezary Przybylski.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Wyłoniono wykonawcę
28-02-2017

Wyłoniono wykonawcę

21 lutego w gabinecie starosty podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Rakoszyce-Cesarzowice wraz z budową ścieżki rowerowej Rakoszyce-Kulin oraz chodników w Kulinie i Cesarzowicach.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na obrady
21-02-2017

Zapraszamy na obrady

Przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza na sesję nr XXX/2017, która odbędzie się 23 lutego  br. /czwartek/  o godz. 14.00 w sali konferencyjnej nr 205 Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskie. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Światowa premiera w Środzie Śląskiej
15-02-2017

Światowa premiera w Środzie Śląskiej

Kolejną ciekawą wystawę można obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Tym razem swój dorobek prezentuje tam Wojciech Pomianowski.
Wystawę pt. ,,Prace" otwarto 9 lutego. Znajdziemy na niej grafiki, akwarele, a także obrazy na desce i płótnie. Malowane kilka lat temu, ale też te najnowsze. – Dzisiaj moje akwarela mają światową premierę i bardzo się z tego cieszę – mówił na otwarciu wrocławski artysta. O dorobku i osiągnięciach gościa, ze swoją zwyczajową swadą, opowiedziała Magda Bogucka.
 
Na wernisażu jak zwykle nie zabrakło indywidualnych i tym razem bardzo sympatycznych rozmów z artystą, a także loterii, w której można było wygrać pracę Pomianowskiego. Nowością był głosowanie na najciekawszy obraz wśród prezentowanych, co miało podpowiedzieć autorowi, w którym iść kierunku.
Wystawa „Prace” potrwa do końca marca tego roku. Zainteresowanych posiadaniem niepowtarzalnego dzieła informujemy, że większość z nich można kupić.
 
Ilustracja do informacji: Zatańczyli dla Rolanda
10-02-2017

Zatańczyli dla Rolanda

Już po raz 13. średzcy maturzyści zatańczyli na rynku „Poloneza dla Rolanda”.  Zgodnie z tradycja towarzyszyli im przedstawiciele lokalnych władz, radni, dyrektorzy szkół i placówek oraz nauczyciele.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 117
 • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
 • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
 • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
 • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
 • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin