Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

07-10-2016

WFOŚiGW we Wrocławiu

14 czerwca 2016 r. władze Powiatu Średzkiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu podpisały umowę dotacji.

Przedmiotem umowy jest udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW na realizację zadania pn. „Wykonanie dokumentacji uproszczonych planów urządzenia lasu nie stanowiących własności Skarbu Państwa należących do osób fizycznych, dla gmin: Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Środa Śląska”.
Całkowity planowany koszt realizacji zadania to 26694,36 zł z czego wspófinansowanie  WFOŚiGW to 14800 zł.

Gospodarka leśna w lasach niepaństwowych na terenie Powiatu Średzkiego jest prowadzona w oparciu o zadania określone w uproszczonych planach urządzenia lasu. Większa część posiadanej obecnie dokumentacji urządzeniowej ekspiruje w 2016 r. W związku z czym wymaga uaktualnienia. Wytyczne określone w dokumentacjach umożliwią prowadzenie gospodarki leśnej bez błędów. Są swoistego rodzaju instruktażem postępowania, wskazującym właścicielom lasów, jak dbać o las.

Realizacja zadania  dofinansowana ze Środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu www.wfosigw.wroclaw.pl